Spring 2018 Youth Soccer League Results


Thursday, April 19, 2018 @ 5:45pm
Final
Subway (Coach: Mike Reiss) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
Jim's Auto Service (Coach: Derek Dobbelare) (1st and 2nd Grade Co-ed) 3
 
Thursday, April 19, 2018 @ 5:45pm
Final
Perryville Outdoor Products (Coach: Deon Stephens) (5th and 6th Grade Co-ed) 3
Garris Motive (Coach: Cory Strattman) (5th and 6th Grade Co-ed) 5
 
Thursday, April 19, 2018 @ 5:45pm
Final
Buff Motors (Coach: Jason Blechle) (3rd and 4th Grade Girls) 3
Dreyer Electric (Coach: Josh Leible) (3rd and 4th Grade Girls) 5
 
Thursday, April 19, 2018 @ 5:45pm
Final
Ochs Construction (Coach: Rocky Barnett) (3rd and 4th Grade Co-ed) 8
Sides Metal (Coach: Corey Buchheit) (3rd and 4th Grade Co-ed) 4
 
Wednesday, April 18, 2018 @ 7:45pm
Final
Plaza Tire (Coach: Jeff Layton) (7th and 8th Grade Co-ed) 1
R&W Dirtwork LLC (Coach: Todd Strattman) (7th and 8th Grade Co-ed) 1
 
Tuesday, April 17, 2018 @ 6:45pm
Final
The Bank of Missouri (Coach: Donnie King) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
Jim's Auto Service (Coach: Derek Dobbelare) (1st and 2nd Grade Co-ed) 4
 
Tuesday, April 17, 2018 @ 5:45pm
Final
American Legion (Coach: Nick Emmendorfer) (3rd and 4th Grade Girls) 0
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Amber Crites) (3rd and 4th Grade Girls) 2
 
Tuesday, April 17, 2018 @ 5:45pm
Final
Dreyer Electric (Coach: Garrett Behrle) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
Robinson Construction (Coach: Michael Ellis) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
 
Tuesday, April 17, 2018 @ 5:45pm
Final
GRE Construction (Coach: Mary Gremaud) (5th and 6th Grade Co-ed) 2
H Squared Monograms & More (Coach: Nick Emmendorfer) (5th and 6th Grade Co-ed) 1
 
Tuesday, April 17, 2018 @ 5:45pm
Final
Subway (Coach: Mike Reiss) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
Rollet Brothers (Coach: Wayne Pohlman) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Monday, April 16, 2018 @ 6:45pm
Final
Plaza Tire (Coach: Jeff Layton) (7th and 8th Grade Co-ed) 4
R&W Dirtwork LLC (Coach: Todd Strattman) (7th and 8th Grade Co-ed) 2
 
Monday, April 16, 2018 @ 5:45pm
Final
Stonie's Sausage Shop (Coach: Jeff Layton) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
Barnes Mart (Coach: Justin Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 2
 
Monday, April 16, 2018 @ 5:45pm
Final
Buff Motors (Coach: Jason Blechle) (3rd and 4th Grade Girls) 3
American Legion (Coach: Nick Emmendorfer) (3rd and 4th Grade Girls) 3
 
Monday, April 16, 2018 @ 5:45pm
Final
Sides Metal (Coach: Corey Buchheit) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
EPS (Coach: Chad Winkler) (3rd and 4th Grade Co-ed) 6
 
Sunday, April 15, 2018 @ 6:00pm
Final
Schafroth Construction (Team: Mary Gremaud) (7th and 8th Grade Co-ed) 2
Plaza Tire (Coach: Jeff Layton) (7th and 8th Grade Co-ed) 0
 
Saturday, April 14, 2018 @ 10:15am
Final
Bening Ford (Coach: Cari Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 0
Stonie's Sausage Shop (Coach: Jeff Layton) (3rd and 4th Grade Co-ed) 3
 
Saturday, April 14, 2018 @ 10:15am
Final
EPS (Coach: Chad Winkler) (3rd and 4th Grade Co-ed) 0
Duane Ernst Construction (Coach: Gabe Hotop) (3rd and 4th Grade Co-ed) 3
 
Friday, April 13, 2018 @ 7:00pm
Final
Schafroth Construction (Team: Mary Gremaud) (7th and 8th Grade Co-ed) 3
R&W Dirtwork LLC (Coach: Todd Strattman) (7th and 8th Grade Co-ed) 3
 
Friday, April 13, 2018 @ 5:45pm
Final
Plaza Tire (Coach: Jeff Layton) (7th and 8th Grade Co-ed) 0
Schafroth Construction (Team: Mary Gremaud) (7th and 8th Grade Co-ed) 2
 
Thursday, April 12, 2018 @ 5:45pm
Final
Duane Ernst Construction (Coach: Gabe Hotop) (3rd and 4th Grade Co-ed) 8
Bening Ford (Coach: Cari Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
 
Thursday, April 12, 2018 @ 5:45pm
Final
Ready Mix Concrete (Coach: Tim Huber) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
Barnes Mart (Coach: Justin Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 2
 
Thursday, April 12, 2018 @ 5:45pm
Final
Perryville Outdoor Products (Coach: Deon Stephens) (5th and 6th Grade Co-ed) 6
H Squared Monograms & More (Coach: Nick Emmendorfer) (5th and 6th Grade Co-ed) 2
 
Thursday, April 12, 2018 @ 5:45pm
Final
Jay's Firewood (Coach: Jason Blechle) (5th and 6th Grade Co-ed) 3
GRE Construction (Coach: Mary Gremaud) (5th and 6th Grade Co-ed) 1
 
Thursday, April 12, 2018 @ 5:45pm
Final
The Convenient Moving Co. (Coach: Deon Stephens) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
Robinson Construction (Coach: Michael Ellis) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
 
Thursday, April 12, 2018 @ 5:45pm
Final
First State Community Bank (Coach: Kendra Boland) (1st and 2nd Grade Girls) 3
Klaus Construction (Coach: Erin Allen) (1st and 2nd Grade Girls) 0
 
Thursday, April 12, 2018 @ 5:45pm
Final
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Brooke Wibbenmeyer) (1st and 2nd Grade Girls) 4
Chad Taylor Construction (Coach: Jared Unterreiner) (1st and 2nd Grade Girls) 1
 
Wednesday, April 11, 2018 @ 7:45pm
Final
R&W Dirtwork LLC (Coach: Todd Strattman) (7th and 8th Grade Co-ed) 0
Schafroth Construction (Team: Mary Gremaud) (7th and 8th Grade Co-ed) 2
 
Tuesday, April 10, 2018 @ 6:45pm
Final
Schafroth Construction (Team: Mary Gremaud) (7th and 8th Grade Co-ed) 3
Plaza Tire (Coach: Jeff Layton) (7th and 8th Grade Co-ed) 3
 
Tuesday, April 10, 2018 @ 5:45pm
Final
Buff Motors (Coach: Jason Blechle) (3rd and 4th Grade Girls) 4
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Mary Gremaud) (3rd and 4th Grade Girls) 2
 
Tuesday, April 10, 2018 @ 5:45pm
Final
Dreyer Electric (Coach: Josh Leible) (3rd and 4th Grade Girls) 5
American Legion (Coach: Nick Emmendorfer) (3rd and 4th Grade Girls) 2
 
Tuesday, April 10, 2018 @ 5:45pm
Final
The Convenient Moving Co. (Coach: Deon Stephens) (1st and 2nd Grade Co-ed) 4
Jim's Auto Service (Coach: Derek Dobbelare) (1st and 2nd Grade Co-ed) 3
 
Tuesday, April 10, 2018 @ 5:45pm
Final
Robinson Well Drilling (Coach: Mike Borden) (1st and 2nd Grade Co-ed) 3
Subway (Coach: Mike Reiss) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Tuesday, April 10, 2018 @ 5:45pm
Final
The Bank of Missouri (Coach: Donnie King) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
Robinson Construction (Coach: Michael Ellis) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
 
Monday, April 9, 2018 @ 6:45pm
Final
Plaza Tire (Coach: Jeff Layton) (7th and 8th Grade Co-ed) 2
R&W Dirtwork LLC (Coach: Todd Strattman) (7th and 8th Grade Co-ed) 2
 
Monday, April 9, 2018 @ 5:45pm
Final
Dreyer Electric (Coach: Josh Leible) (3rd and 4th Grade Girls) 5
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Mary Gremaud) (3rd and 4th Grade Girls) 1
 
Monday, April 9, 2018 @ 5:45pm
Final
Ready Mix Concrete (Coach: Tim Huber) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
Bening Ford (Coach: Cari Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 2
 
Monday, April 9, 2018 @ 5:45pm
Final
Dreyer Electric (Coach: Garrett Behrle) (1st and 2nd Grade Co-ed) 4
The Bank of Missouri (Coach: Donnie King) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
 
Monday, April 9, 2018 @ 5:45pm
Final
Garris Motive (Coach: Cory Strattman) (5th and 6th Grade Co-ed) 3
Jay's Firewood (Coach: Jason Blechle) (5th and 6th Grade Co-ed) 2
 
Monday, April 9, 2018 @ 5:45pm
Final
Schumer Brothers (Coach: Jaimy Brown) (1st and 2nd Grade Girls) 0
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Brooke Wibbenmeyer) (1st and 2nd Grade Girls) 2
 
Monday, April 9, 2018 @ 5:45pm
Final
GRE Construction (Coach: Mary Gremaud) (5th and 6th Grade Co-ed) 5
Perryville Outdoor Products (Coach: Deon Stephens) (5th and 6th Grade Co-ed) 0
 
Saturday, April 7, 2018 @ 12:45pm
Final
Jay's Firewood (Coach: Jason Blechle) (5th and 6th Grade Co-ed) 4
Perryville Outdoor Products (Coach: Deon Stephens) (5th and 6th Grade Co-ed) 3
 
Saturday, April 7, 2018 @ 12:45pm
Final
H Squared Monograms & More (Coach: Nick Emmendorfer) (5th and 6th Grade Co-ed) 3
Garris Motive (Coach: Cory Strattman) (5th and 6th Grade Co-ed) 2
 
Saturday, April 7, 2018 @ 11:30am
Final
Dreyer Electric (Coach: Josh Leible) (3rd and 4th Grade Girls) 1
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Amber Crites) (3rd and 4th Grade Girls) 4
 
Saturday, April 7, 2018 @ 11:00am
Final
Jim's Auto Service (Coach: Derek Dobbelare) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
Robinson Construction (Coach: Michael Ellis) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
 
Saturday, April 7, 2018 @ 10:15am
Final
Ready Mix Concrete (Coach: Tim Huber) (3rd and 4th Grade Co-ed) 8
Stonie's Sausage Shop (Coach: Jeff Layton) (3rd and 4th Grade Co-ed) 2
 
Saturday, April 7, 2018 @ 10:15am
Final
Ochs Construction (Coach: Rocky Barnett) (3rd and 4th Grade Co-ed) 5
EPS (Coach: Chad Winkler) (3rd and 4th Grade Co-ed) 6
 
Saturday, April 7, 2018 @ 10:15am
Final
American Legion (Coach: Nick Emmendorfer) (3rd and 4th Grade Girls) 3
Buff Motors (Coach: Jason Blechle) (3rd and 4th Grade Girls) 5
 
Saturday, April 7, 2018 @ 10:00am
Final
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Brooke Wibbenmeyer) (1st and 2nd Grade Girls) 1
Klaus Construction (Coach: Erin Allen) (1st and 2nd Grade Girls) 0
 
Saturday, April 7, 2018 @ 10:00am
Final
Subway (Coach: Mike Reiss) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
Dreyer Electric (Coach: Garrett Behrle) (1st and 2nd Grade Co-ed) 4
 
Friday, April 6, 2018 @ 5:45pm
Final
Rollet Brothers (Coach: Wayne Pohlman) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
Robinson Well Drilling (Coach: Mike Borden) (1st and 2nd Grade Co-ed) 4
 
Friday, April 6, 2018 @ 5:45pm
Final
R&W Dirtwork LLC (Coach: Todd Strattman) (7th and 8th Grade Co-ed) 2
Plaza Tire (Coach: Jeff Layton) (7th and 8th Grade Co-ed) 2
 
Thursday, April 5, 2018 @ 5:45pm
Final
Garris Motive (Coach: Cory Strattman) (5th and 6th Grade Co-ed) 2
GRE Construction (Coach: Mary Gremaud) (5th and 6th Grade Co-ed) 3
 
Thursday, April 5, 2018 @ 5:45pm
Final
Rollet Brothers (Coach: Wayne Pohlman) (1st and 2nd Grade Co-ed) 3
The Bank of Missouri (Coach: Donnie King) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Thursday, April 5, 2018 @ 5:45pm
Final
Ochs Construction (Coach: Rocky Barnett) (3rd and 4th Grade Co-ed) 4
Bening Ford (Coach: Cari Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 2
 
Thursday, April 5, 2018 @ 5:45pm
Final
Klaus Construction (Coach: Erin Allen) (1st and 2nd Grade Girls) 0
Chad Taylor Construction (Coach: Jared Unterreiner) (1st and 2nd Grade Girls) 3
 
Thursday, April 5, 2018 @ 5:45pm
Final
Schumer Brothers (Coach: Jaimy Brown) (1st and 2nd Grade Girls) 2
First State Community Bank (Coach: Kendra Boland) (1st and 2nd Grade Girls) 3
 
Thursday, April 5, 2018 @ 5:45pm
Final
H Squared Monograms & More (Coach: Nick Emmendorfer) (5th and 6th Grade Co-ed) 2
Jay's Firewood (Coach: Jason Blechle) (5th and 6th Grade Co-ed) 3
 
Thursday, April 5, 2018 @ 5:45pm
Final
Barnes Mart (Coach: Justin Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 3
Sides Metal (Coach: Corey Buchheit) (3rd and 4th Grade Co-ed) 0
 
Saturday, March 24, 2018 @ 11:30am
Final
Ready Mix Concrete (Coach: Tim Huber) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
Ochs Construction (Coach: Rocky Barnett) (3rd and 4th Grade Co-ed) 6
 
Saturday, March 24, 2018 @ 11:30am
Final
Buff Motors (Coach: Jason Blechle) (3rd and 4th Grade Girls) 5
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Amber Crites) (3rd and 4th Grade Girls) 1
 
Saturday, March 24, 2018 @ 10:15am
Final
Sides Metal (Coach: Corey Buchheit) (3rd and 4th Grade Co-ed) 4
Bening Ford (Coach: Cari Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 0
 
Saturday, March 24, 2018 @ 10:15am
Final
American Legion (Coach: Nick Emmendorfer) (3rd and 4th Grade Girls) 3
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Mary Gremaud) (3rd and 4th Grade Girls) 0
 
Saturday, March 24, 2018 @ 10:15am
Final
EPS (Coach: Chad Winkler) (3rd and 4th Grade Co-ed) 2
Barnes Mart (Coach: Justin Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 3
 
Saturday, March 24, 2018 @ 10:00am
Final
The Convenient Moving Co. (Coach: Deon Stephens) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
Dreyer Electric (Coach: Garrett Behrle) (1st and 2nd Grade Co-ed) 7
 
Saturday, March 24, 2018 @ 10:00am
Final
The Bank of Missouri (Coach: Donnie King) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
Robinson Well Drilling (Coach: Mike Borden) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Saturday, March 24, 2018 @ 10:00am
Final
First State Community Bank (Coach: Kendra Boland) (1st and 2nd Grade Girls) 3
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Brooke Wibbenmeyer) (1st and 2nd Grade Girls) 7
 
Thursday, March 22, 2018 @ 5:45pm
Final
Stonie's Sausage Shop (Coach: Jeff Layton) (3rd and 4th Grade Co-ed) 3
Duane Ernst Construction (Coach: Gabe Hotop) (3rd and 4th Grade Co-ed) 4
 
Thursday, March 22, 2018 @ 5:45pm
Final
H Squared Monograms & More (Coach: Nick Emmendorfer) (5th and 6th Grade Co-ed) 2
GRE Construction (Coach: Mary Gremaud) (5th and 6th Grade Co-ed) 4
 
Thursday, March 22, 2018 @ 5:45pm
Final
Chad Taylor Construction (Coach: Jared Unterreiner) (1st and 2nd Grade Girls) 2
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Brooke Wibbenmeyer) (1st and 2nd Grade Girls) 4
 
Thursday, March 22, 2018 @ 5:45pm
Final
Garris Motive (Coach: Cory Strattman) (5th and 6th Grade Co-ed) 1
Perryville Outdoor Products (Coach: Deon Stephens) (5th and 6th Grade Co-ed) 5
 
Thursday, March 22, 2018 @ 5:45pm
Final
Klaus Construction (Coach: Erin Allen) (1st and 2nd Grade Girls) 0
Schumer Brothers (Coach: Jaimy Brown) (1st and 2nd Grade Girls) 0
 
Thursday, March 22, 2018 @ 5:45pm
Final
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Amber Crites) (3rd and 4th Grade Girls) 2
Buff Motors (Coach: Jason Blechle) (3rd and 4th Grade Girls) 3
 
Thursday, March 22, 2018 @ 5:45pm
Final
Bening Ford (Coach: Cari Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 0
EPS (Coach: Chad Winkler) (3rd and 4th Grade Co-ed) 4
 
Wednesday, March 21, 2018 @ 7:45pm
Final
R&W Dirtwork LLC (Coach: Todd Strattman) (7th and 8th Grade Co-ed) 1
Schafroth Construction (Team: Mary Gremaud) (7th and 8th Grade Co-ed) 3
 
Saturday, March 17, 2018 @ 12:45pm
Final
H Squared Monograms & More (Coach: Nick Emmendorfer) (5th and 6th Grade Co-ed) 3
Perryville Outdoor Products (Coach: Deon Stephens) (5th and 6th Grade Co-ed) 3
 
Saturday, March 17, 2018 @ 12:45pm
Final
GRE Construction (Coach: Mary Gremaud) (5th and 6th Grade Co-ed) 4
Jay's Firewood (Coach: Jason Blechle) (5th and 6th Grade Co-ed) 2
 
Saturday, March 17, 2018 @ 11:30am
Final
Dreyer Electric (Coach: Josh Leible) (3rd and 4th Grade Girls) 4
Buff Motors (Coach: Jason Blechle) (3rd and 4th Grade Girls) 5
 
Saturday, March 17, 2018 @ 10:15am
Final
Stonie's Sausage Shop (Coach: Jeff Layton) (3rd and 4th Grade Co-ed) 6
Ochs Construction (Coach: Rocky Barnett) (3rd and 4th Grade Co-ed) 3
 
Saturday, March 17, 2018 @ 10:15am
Final
Sides Metal (Coach: Corey Buchheit) (3rd and 4th Grade Co-ed) 4
Ready Mix Concrete (Coach: Tim Huber) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
 
Saturday, March 17, 2018 @ 10:15am
Final
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Mary Gremaud) (3rd and 4th Grade Girls) 1
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Amber Crites) (3rd and 4th Grade Girls) 4
 
Saturday, March 17, 2018 @ 10:00am
Final
Klaus Construction (Coach: Erin Allen) (1st and 2nd Grade Girls) 1
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Brooke Wibbenmeyer) (1st and 2nd Grade Girls) 3
 
Saturday, March 17, 2018 @ 10:00am
Final
Robinson Well Drilling (Coach: Mike Borden) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
Dreyer Electric (Coach: Garrett Behrle) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
 
Saturday, March 17, 2018 @ 10:00am
Final
Robinson Construction (Coach: Michael Ellis) (1st and 2nd Grade Co-ed) 4
Rollet Brothers (Coach: Wayne Pohlman) (1st and 2nd Grade Co-ed) 4
 
Saturday, March 17, 2018 @ 9:00am
Final
Chad Taylor Construction (Coach: Jared Unterreiner) (1st and 2nd Grade Girls) 2
Schumer Brothers (Coach: Jaimy Brown) (1st and 2nd Grade Girls) 4
 
Saturday, March 17, 2018 @ 9:00am
Final
Subway (Coach: Mike Reiss) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
The Convenient Moving Co. (Coach: Deon Stephens) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
 
Thursday, March 15, 2018 @ 5:45pm
Final
Perryville Outdoor Products (Coach: Deon Stephens) (5th and 6th Grade Co-ed) 1
Jay's Firewood (Coach: Jason Blechle) (5th and 6th Grade Co-ed) 3
 
Thursday, March 15, 2018 @ 5:45pm
Final
Garris Motive (Coach: Cory Strattman) (5th and 6th Grade Co-ed) 3
H Squared Monograms & More (Coach: Nick Emmendorfer) (5th and 6th Grade Co-ed) 2
 
Thursday, March 15, 2018 @ 5:45pm
Final
EPS (Coach: Chad Winkler) (3rd and 4th Grade Co-ed) 2
Ready Mix Concrete (Coach: Tim Huber) (3rd and 4th Grade Co-ed) 6
 
Thursday, March 15, 2018 @ 5:45pm
Final
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Mary Gremaud) (3rd and 4th Grade Girls) 2
Dreyer Electric (Coach: Josh Leible) (3rd and 4th Grade Girls) 3
 
Thursday, March 15, 2018 @ 5:45pm
Final
Klaus Construction (Coach: Erin Allen) (1st and 2nd Grade Girls) 1
First State Community Bank (Coach: Kendra Boland) (1st and 2nd Grade Girls) 2
 
Thursday, March 15, 2018 @ 5:45pm
Final
Barnes Mart (Coach: Justin Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 2
Duane Ernst Construction (Coach: Gabe Hotop) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
 
Thursday, March 15, 2018 @ 5:45pm
Final
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Brooke Wibbenmeyer) (1st and 2nd Grade Girls) 4
Schumer Brothers (Coach: Jaimy Brown) (1st and 2nd Grade Girls) 0
 
Wednesday, March 14, 2018 @ 7:45pm
Final
Schafroth Construction (Team: Mary Gremaud) (7th and 8th Grade Co-ed) 3
Plaza Tire (Coach: Jeff Layton) (7th and 8th Grade Co-ed) 2
 
Tuesday, March 13, 2018 @ 5:45pm
Final
The Bank of Missouri (Coach: Donnie King) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
Subway (Coach: Mike Reiss) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
 
Tuesday, March 13, 2018 @ 5:45pm
Final
Rollet Brothers (Coach: Wayne Pohlman) (1st and 2nd Grade Co-ed) 4
Jim's Auto Service (Coach: Derek Dobbelare) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
 
Tuesday, March 13, 2018 @ 5:45pm
Final
American Legion (Coach: Nick Emmendorfer) (3rd and 4th Grade Girls) 2
Dreyer Electric (Coach: Josh Leible) (3rd and 4th Grade Girls) 7
 
Tuesday, March 13, 2018 @ 5:45pm
Final
The Convenient Moving Co. (Coach: Deon Stephens) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
Robinson Well Drilling (Coach: Mike Borden) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Monday, March 12, 2018 @ 5:45pm
Final
Robinson Well Drilling (Coach: Mike Borden) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
Robinson Construction (Coach: Michael Ellis) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
 
Monday, March 12, 2018 @ 5:45pm
Final
Schafroth Construction (Team: Mary Gremaud) (7th and 8th Grade Co-ed) 2
R&W Dirtwork LLC (Coach: Todd Strattman) (7th and 8th Grade Co-ed) 2
 
Monday, March 12, 2018 @ 5:45pm
Final
Ochs Construction (Coach: Rocky Barnett) (3rd and 4th Grade Co-ed) 2
Barnes Mart (Coach: Justin Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
 
Monday, March 12, 2018 @ 5:45pm
Final
Sides Metal (Coach: Corey Buchheit) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
Duane Ernst Construction (Coach: Gabe Hotop) (3rd and 4th Grade Co-ed) 6
 
Monday, March 12, 2018 @ 5:30pm
Final
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Mary Gremaud) (3rd and 4th Grade Girls) 2
American Legion (Coach: Nick Emmendorfer) (3rd and 4th Grade Girls) 6
 
Saturday, March 10, 2018 @ 11:30am
Final
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Amber Crites) (3rd and 4th Grade Girls) 0
Dreyer Electric (Coach: Josh Leible) (3rd and 4th Grade Girls) 3
 
Saturday, March 10, 2018 @ 11:00am
Final
The Convenient Moving Co. (Coach: Deon Stephens) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
Rollet Brothers (Coach: Wayne Pohlman) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Saturday, March 10, 2018 @ 10:15am
Final
Ready Mix Concrete (Coach: Tim Huber) (3rd and 4th Grade Co-ed) 0
Duane Ernst Construction (Coach: Gabe Hotop) (3rd and 4th Grade Co-ed) 3
 
Saturday, March 10, 2018 @ 10:15am
Final
Stonie's Sausage Shop (Coach: Jeff Layton) (3rd and 4th Grade Co-ed) 2
Sides Metal (Coach: Corey Buchheit) (3rd and 4th Grade Co-ed) 5
 
Saturday, March 10, 2018 @ 10:00am
Final
Jim's Auto Service (Coach: Derek Dobbelare) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
Robinson Well Drilling (Coach: Mike Borden) (1st and 2nd Grade Co-ed) 7
 
Saturday, March 10, 2018 @ 10:00am
Final
Robinson Construction (Coach: Michael Ellis) (1st and 2nd Grade Co-ed) 3
The Bank of Missouri (Coach: Donnie King) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
 
Saturday, March 10, 2018 @ 10:00am
Final
Chad Taylor Construction (Coach: Jared Unterreiner) (1st and 2nd Grade Girls) 3
Klaus Construction (Coach: Erin Allen) (1st and 2nd Grade Girls) 1
 
Saturday, March 10, 2018 @ 9:00am
Final
First State Community Bank (Coach: Kendra Boland) (1st and 2nd Grade Girls) 1
Schumer Brothers (Coach: Jaimy Brown) (1st and 2nd Grade Girls) 3
 
Thursday, March 8, 2018 @ 5:30pm
Final
Stonie's Sausage Shop (Coach: Jeff Layton) (3rd and 4th Grade Co-ed) 3
EPS (Coach: Chad Winkler) (3rd and 4th Grade Co-ed) 2
 
Thursday, March 8, 2018 @ 5:30pm
Final
GRE Construction (Coach: Mary Gremaud) (5th and 6th Grade Co-ed) 3
Garris Motive (Coach: Cory Strattman) (5th and 6th Grade Co-ed) 7
 
Thursday, March 8, 2018 @ 5:30pm
Final
First State Community Bank (Coach: Kendra Boland) (1st and 2nd Grade Girls) 1
Chad Taylor Construction (Coach: Jared Unterreiner) (1st and 2nd Grade Girls) 10
 
Thursday, March 8, 2018 @ 5:30pm
Final
Schumer Brothers (Coach: Jaimy Brown) (1st and 2nd Grade Girls) 0
Klaus Construction (Coach: Erin Allen) (1st and 2nd Grade Girls) 1
 
Thursday, March 8, 2018 @ 5:30pm
Final
Duane Ernst Construction (Coach: Gabe Hotop) (3rd and 4th Grade Co-ed) 4
Ochs Construction (Coach: Rocky Barnett) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
 
Thursday, March 8, 2018 @ 5:30pm
Final
Jay's Firewood (Coach: Jason Blechle) (5th and 6th Grade Co-ed) 2
H Squared Monograms & More (Coach: Nick Emmendorfer) (5th and 6th Grade Co-ed) 0
 
Thursday, March 8, 2018 @ 5:30pm
Final
Bening Ford (Coach: Cari Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
Barnes Mart (Coach: Justin Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 4
 
Tuesday, March 6, 2018 @ 5:30pm
Final
Jim's Auto Service (Coach: Derek Dobbelare) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
Dreyer Electric (Coach: Garrett Behrle) (1st and 2nd Grade Co-ed) 3
 
Tuesday, March 6, 2018 @ 5:30pm
Final
The Convenient Moving Co. (Coach: Deon Stephens) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
The Bank of Missouri (Coach: Donnie King) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Saturday, March 3, 2018 @ 1:30pm
Final
Jay's Firewood (Coach: Jason Blechle) (5th and 6th Grade Co-ed) 4
Garris Motive (Coach: Cory Strattman) (5th and 6th Grade Co-ed) 3
 
Saturday, March 3, 2018 @ 1:30pm
Final
Perryville Outdoor Products (Coach: Deon Stephens) (5th and 6th Grade Co-ed) 5
GRE Construction (Coach: Mary Gremaud) (5th and 6th Grade Co-ed) 3
 
Saturday, March 3, 2018 @ 11:30am
Final
EPS (Coach: Chad Winkler) (3rd and 4th Grade Co-ed) 3
Stonie's Sausage Shop (Coach: Jeff Layton) (3rd and 4th Grade Co-ed) 4
 
Saturday, March 3, 2018 @ 11:30am
Final
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Mary Gremaud) (3rd and 4th Grade Girls) 1
Buff Motors (Coach: Jason Blechle) (3rd and 4th Grade Girls) 11
 
Saturday, March 3, 2018 @ 11:30am
Final
Duane Ernst Construction (Coach: Gabe Hotop) (3rd and 4th Grade Co-ed) 4
Sides Metal (Coach: Corey Buchheit) (3rd and 4th Grade Co-ed) 3
 
Saturday, March 3, 2018 @ 11:00am
Final
Robinson Well Drilling (Coach: Mike Borden) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
The Convenient Moving Co. (Coach: Deon Stephens) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
 
Saturday, March 3, 2018 @ 10:15am
Final
Barnes Mart (Coach: Justin Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 5
Ochs Construction (Coach: Rocky Barnett) (3rd and 4th Grade Co-ed) 2
 
Saturday, March 3, 2018 @ 10:15am
Final
Bening Ford (Coach: Cari Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
Ready Mix Concrete (Coach: Tim Huber) (3rd and 4th Grade Co-ed) 2
 
Saturday, March 3, 2018 @ 10:15am
Final
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Amber Crites) (3rd and 4th Grade Girls) 4
American Legion (Coach: Nick Emmendorfer) (3rd and 4th Grade Girls) 6
 
Saturday, March 3, 2018 @ 10:00am
Final
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Brooke Wibbenmeyer) (1st and 2nd Grade Girls) 2
First State Community Bank (Coach: Kendra Boland) (1st and 2nd Grade Girls) 1
 
Saturday, March 3, 2018 @ 10:00am
Final
Jim's Auto Service (Coach: Derek Dobbelare) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
Subway (Coach: Mike Reiss) (1st and 2nd Grade Co-ed) 6
 
Saturday, March 3, 2018 @ 10:00am
Final
Dreyer Electric (Coach: Garrett Behrle) (1st and 2nd Grade Co-ed) 5
Rollet Brothers (Coach: Wayne Pohlman) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Saturday, March 3, 2018 @ 9:00am
Final
Schumer Brothers (Coach: Jaimy Brown) (1st and 2nd Grade Girls) 0
Chad Taylor Construction (Coach: Jared Unterreiner) (1st and 2nd Grade Girls) 2